Czym są: osocze (PRP) i fibryna (I-PRF)?

PRP (Platelet Rich Plasma) i I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to krwiopochodne materiały autologiczne, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytkowe mające szereg czynników przyspieszających angiogeneze czyli powstawanie nowych naczyń krwionośnych i budowę nowych komórek.

Osocze bogatopłytkowe jest jedną z najbardziej naturalnych terapii i posiada szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Zawarte w nim czynniki wzrostu wspomagają namnażanie komórek macierzystych i pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu.

Zabiegi osoczem doskonale sprawdzają się w ramach zabiegów regeneracji, rewitalizacji skóry oraz w celu opóźnienia procesu starzenia.

W podobny sposób jak osocze, bo z krwi pacjenta, uzyskuje się dodatkowy składnik czyli fibrynę, która po podaniu do tkanek miękkich powoli łączy się tworząc naturalną, trójwymiarową sieć. Stanowi ona podstawę procesów naprawczych. Zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu powolnemu uwalnianiu czynników wzrostu, uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące i regenerację.

Efekty zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego i fibryny

Połączenie tych dwóch specjalnie spreparowanych materiałów (osocza + fibryny) powoduje zwiększenie siły działania obu czynników co zapewnia silniejsze i długotrwałe efekty terapii takich jak:

  • głęboka regeneracja skóry (poprawa kolorytu, nawilżenia, napięcia skóry)
  • redukcja zmarszczek
  • profilaktyka i leczenie łysienia

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym z fibryną?

  • Podczas konsultacji z kosmetologiem, który posiada kwalifikacje do wykonania zabiegu, ustalana jest indywidualna terapia.
  • Wykwalifikowana pielęgniarka pobiera krew pacjenta z żyły w zgięciu łokciowym w pozycji siedzącej lub leżącej dla komfortu pacjenta. Następnie, w specjalistycznej wirówce odwirowywana jest krew i uzyskiwana frakcja wg zaplanowanej terapii.
  • Po kilku minutach rozpoczyna się główny etap zabiegu, czyli podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanek miękkich wymagających regeneracji.
  • Tuż po zabiegu mogą być widoczne malutkie liczne uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady te ustąpią stopniowo w ciągu kilku godzin od zabiegu.
  • Cały zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym tzn 20 minut przed zabiegiem na miejsca poddane zabiegowi nałożony jest  krem znieczulający.

 

ZAPRASZAMY 28 STYCZNIA TEL. 792 020 904